Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
 

COUNTER STRIKE

Cheaty

Half-Life Cheats & Hacks

Je sice písané Half-life ale je to Counter Strike 

Half-Life sa stal cieľom mnohých hackerov, ktorí vytvárajú cheaty len tak zo zábavy. A dôsledkom toho, že mód Counter-Strike je mimoriadne obľubený, ktorý priťahuje tísíce hráčov, tak sa hacky rozširujú ako oheň. Na Half-Life boli vytvorené rozličné hacky a exploity, ktoré sa rapídne rýchlo vyvinuli v priebehu rokov. Tento článok bude pojednávať o rôznych druhoch hackov a exploitov, ktoré prenikli do sveta Half-Life.

VAC Status - By Penz - 9/11/02

Napriek faktu, že Valve často vydáva aktualizácie pre VAC, vyskytujú sa stále vo veľkom množstve hacky, ktoré ostávajú nedetekované. Možno nájsť zopár nových wallhack/aimbot kombinácií, ktoré sú funkcné na zabezpečených serveroch. Navyše, ogc (on game cheat) stránka hrdo vyhlasuje, že jeden z ich starších hackov (minimálne mesiac starý), nie je stále odhalený VACom. Zatiaľ, čo som viedol svoj vlastný výskum, objavil som wallhack s pár voľbami (bez aimbota), ktorý je dosť starý a NIE JE tiež zistiteľný VACom. Následne Valve vypustilo zopár aktualizácií a konečne je detekovateľný. HL Guard vlastní wallhack blok, ktorý je celkom efektívny. Pokial Valve aktualizuje ich anti-cheat, doporučujem umiestniť HLguard na vaš server. I keď nemusí odhaliť nové cheaty, spoľahlivo ich zastaví v priebehu krátkej doby.

V podstate, bežný cheater dosť pravdepodobne nevlastní hack, ktorý je odolný proti VAC, ale zopár z nich (najmä jedinci v klanoch) ich mať môžu.

Wall Hacks

Rozoznávame tri hlavné typy wall hackov: Transparent (priehľadnosť), Partial Transparent (čiastočná priehľadnosť) a Sprity. Kažký z nich rôznym spôsobom zobrazuje a umôžňuje hráčom vidieť cez steny. Tento fakt dáva cheaterovi výhodu, pretože vie, kde sa nachádzajú jeho nepriatelia, takže ich môže lahšie eliminovať a pritom sa vyhnúť vlastnej smrti. V Counter-Strike dáva táto možnosť navyše výhodu prestrelenia stien silnejšími zbraňmi, čím dokáže nepriateľa, ktorý sa skováva za prekážkou zlikvidovať.

Transparent

Priehľadný wall hacks dokáže zpriezračniť všetky steny na mape, zvyčajne v pomere 50%. Je to, ako keby sme sa pozerali cez okno s malou vrstvou námrazy, takže čiastone môžete cez neho vidiet, ale navyše dokážete rozoznať, že sa v skutočnosti jedná o stenu.

Transparent

Hackeri dosahujú tento efekt viacerými metódami, zvyčajne nahradením OpenGL32.dll knižnice v systémovej zložke Windows, alebo "naviažu" OpenGL32 súbor, keď je nahraný v pamäti, čím pozmenia jeho algoritmy, aby docielili tento vytúžený efekt. Tento typ wall hack-u je dosť ťažký na používanie pre podvodníka, ale nie ak výborne pozná mapu, pretože je obtiažne rozoznať, či práve strieľame na niekoho skrz stenu alebo voľné priestranstvo a tiež je zložitá koordinácia a manévrovateľnosť na mape. Obvykle tieto wall hack-y nemajú zahrnutý aimbot, čo núti cheatera, aby používal pri streľbe svoje vlastnú šikovnosť.

Partial Transparency

Čiastočná priehľadnosť wall hackov spriesvitní iba určité objekty. Množstvo hackov sa "naviaže" na Half-Life herný engine, aby sa dosiahlo tohto efektu. Na obrázku je vidno, že všetky steny sú plné, nepriehľadné, ale môžete vidieť priamo cez most.

Partial Transparency

Objekty ako dvere, rebríky, mosty a zvyčajne čokoľvek interaktívne na mape, čo nie je práve “stena” je priehľadné. Mnoho hackerov, ktorí používajú tento podvod, majú zahrnutý cheat ako Aimbot, ESP, Speed Hack, atd. Táto metóda je ľahšie použiteľná pre cheaterov, pretože sa na mape ľahšie orientujú.

Sprites

Metóda spritov je jednoduchá a dovoľuje vám zobraziť cez stenu objekty, ktore chcete. Tento spôsob upravuje OpenGL knižnicu a pamät, takže umožní hráčom vidieť modely nepriateľov, alebo iných objektov skrz stenu.

Vidíte rukojemníkov? Inak ako v transparentnej metóde, takto vidíte iba postavy cez stenu. Toto je moc efektívny wall hack, pretože cheater vie, kde sa nepriateľ nachádza, ale nevidí všetko cez steny, takže orientácia je uľahčená.

Autoaim/Aimbots

Aimbot je program alebo skript, ktorý pomáha cheaterovi presne namieriť na nepriateľa. Existujú tri rozdielne štýly Aimbot-ov: Farebné modely, Engine-Aim, a XQZ štýl. Každá metóda má svoj jedinečný spôsob, ako úspešne dosiahnuť zamierenie na cieľ. Aimbot je klam, pretože využíva počítač, aby mieril namiesto cheatera a znevýhodňuje protivníka. Tento cheat je ilegálny v ligách.

Colored Model

Toto je jeden z prvých typov aimbot-a, no nebol moc efektívny. Cheater zmenil hráčov model na model, ktorý pozostával z jednej farby, zvyčajne červenej pre teroristov a svetlo modrý pre counter-teroristov. Po nainštalovaní modelu, spustili aplikáciu, ktorá bežala na pozadí. Tento program prechádzal bod po bode obrazovku a hľadal červenú a modrú farbu, a keď sa mu to podarilo, automaticky zameral krížik na ňu. Nielenže to bolo neefektívne, ale častejšie ste mierili na nohy, ako na hlavu a obvykle ste zamierili aj na objekty, ktoré sa zhodovali s týmito farbami. Anti-Cheateri vytvárali logá s takýmito farbami a striekali ich na steny. Ak niekoho zameriavač skočil na tento obrázok, bol odhalený a mal zakázaný prístup na server. Tento spôsob sa neobjavil už zopár rokov, možno pochybovať, že sa znovu pre Half-Life vyskytne.

Colored Model

Engine-Aim

Engine-Aim a XQZ štýl sú zhodné v mnohých funkciách. Engine-Aim hacky sa zvyčajne "naviaže" do Half-Life herného enginu, ako pravý vírus. Obvykle nemení žiadne súbory, ale miesto toho modifikuje operačnú pamäť, v ktorej je Half-Life nahraný. Odtiaľ má hack informácie o aktuálnej hre, v ktorej sa nachádzate, vrátane pozície o súperovej hlave. Tento hack využíva tento poznatok a mieri za vás, takto vzniklo jeho pomenovanie Engine-Aim, pretože priamo ťaží z aktuálnych dát hry, aby mohol zamieriť za cheatera. Tento spôsob je veľmi dynamický a nastaviteľný. Hack dokáže sledovať hráča kdekoľvek v jeho okolí cheatera, vrátane priamo za jeho chrbtom, takže dokáže sa otočiť o 180 stupňov a zabiť nepriateľa, alebo len na súpera zamerať, aby sa zmenšilo podozrenie, že daný hráč podvádza.

XQZ Style

XQZ štýl zhŕňa herné dáta a používa ich ako Engine-Aim, ale užívateľ musí stlačiť tlačidlo, aby namieril, zvyčajne je to pravé tlačítko myši (mouse2). Toto dáva cheaterovi lepšiu kontrolu, takže ak je podozrenie, že podvádza, môže ho zastaviť. XQZ štýl bol používaný pred Engine-Aim, ale mnoho skúsených cheaterov ho uprednostňuje.

Extrasensory Perception (ESP)

S vývojom Wall Hack-ov a Aimbot-ov, ESP funkcie sú ďalšou generáciou hack-ov, pretože programátori stále hľadajú nové cestičky, ako zlepšiť ich hacky. ESP je skratkou pre Extrazmysľové vnímanie, pomáha cheaterovi vedieť, kde sa nachádzajú hráči a dáva mu o nich informácie. ESP je vlastne iba doplnková funkcia, zatiaľ čo Aimbot je hlavnou silou mnohých hackov. Poznáme mnoho druhov ESP.

Radar & Map ESP

V Half-Life móde Counter-Strike, v pravom hornom rohu obrazovky je vyobrazený radar. Pri normálnej hre informuje o pozíciach spoluhráčov, rukojemníkov a bombe. Radar ESP prídáva umiestnenie nepriateľa. Nezobrazuje všetkých protivníkov, iba tých, ktorí sú blízko. Za pomoci modelu mapy, vloženej vo verzii CS 1.5, sa zlepšuje orientácia cheatera.

Radar & Map ESP

Glow ESP

Tlejivé ESP napomáha k lepšiemu rozoznaniu nepriateľa. Žiarivá farba sa vyberá obvykle podľa týmu, alebo podľa zbrane, ktorú má hráč v rukách. AdminMod povoľuje túto funkciu, ak je aktivovaná, hráč si vyberie vhodnú farbu, ktorá ho bude reprezentovať. Toto nie je hack, ale server plug-in, takže aby vás to nepoplietlo.

Glow ESP

Text ESP

Hacky viažuce sa na hrací engine môžu získať informácie o hráčoch: ich meno, zdravie, brnenie, a iné premenné v hre. Text ESP ťaží tieto údaje a zobrazuje ich nad hráčom, zvyčajne vo farbe reprezentujúcej tým.

Text ESP

Povšimnite si, že text je zobrazený na stenách, takže cheater má prehľad o hráčoch, ktorí sa za nimi nachádzajú, aj napriek tomu, že postavy nevidí. Tento hack je viacej nebezpečný než Wall Hack, pretože predchádza cheaterovi pozerať priamo cez stenu, takže ho ide veľmi ťažko odhaliť v "first-person" (pohľad z hráčových očí) diváckom móde. Zbrane, bomba a granáty majú tiež svoj popis, ktorý je zobrazený, no často je na obrazovke neporiadok a chaos.

Smoke & Bang Hacks

Counter-Strike there obsahuje tri typy granátov: vysoko-explozívny granát (HE), dýmovnicu (Smoke) a oslepovač (Flashbang). HE granáť spôsobuje poškodenie, ale ďalšie dva oslabujú videnie hráča. Hack zabraňuje týmto vizuálnym efektom.

Anti-Smoke Hack

Smoke granát vypúšťa mračno dymu, ktorý je nepriehľadny a eliminuje videnie, čo dáva hráčom možnosť pre krytie, alebo obmedzené videnie nepriateľa. Mnoho nových hack-ov, ktoré sa viažu na Half-Life engine, zamedzujú zobrazeniu dymu.

Anti-Smoke Hack

Každý ne-cheatujúci hráč vidí dymovú clonu, ale hacker ju nevidí. Mnoho cheaterov okolo seba nahadže dýmovnice a potom z tejto clony strieľajú po nepriateľoch, pričom oni útočníka nevidia.

Anti-Flash Hack

Flashbang v Counter-Strike oslepuje hráča, nepriateľa i spolubojovníka, ktorí sa nachádzajú v blizkosti a priamo na neho pozerajú. Spôsobuje jasný záblesk svetla, ktorý sa postupne stráca. Anti-Flash Hack filter ho eliminuje, takže kľudne môžete cheaterovi hodiť sedem flashbang-ov priamo pred nos a on vás stále uvidí. Poznámka: občas flashbang môže oslepiť hráča a občas nie, takže pokiaľ vidíte niekoho, kto by mal byť oslepený, ale nie je, neznamená to, že sa jedná o cheatera. Je to známa chyba v móde a mnoho skusených hráčov, dokáže v dobrej pozícii flashbang oklamať.

Anti-Flash Hack

Crosshairs

V niektorých Half-Life modifikáciách ako Day of Defeat a Counter-Strike, určité zbrane nemajú zameriavací krížik, ako napríklad ne-zoomovaná odstreľovačka, alebo niektoré zameriavače neukazujú presne stred. Preto mnoho hack-ov sa naviaže na Half-Life engine a vykresluje vlastný krížik, ktorý zobrazuje presný stred obrazovky.

Crosshairs

TOPlist
 Vytvorené službou WebLahko.sk  |  Nahlásiť protiprávny obsah!  |   Mapa stránok